Wideodomofon - jakich funkcji możemy spodziewać się w tym urządzeniu?

Wideodomofon - jakich funkcji możemy spodziewać się w tym urządzeniu?

Dzięki wbudowanej kamerze możliwe jest rejestrowanie obrazu na zewnątrz i wyświetlanie go wewnątrz. Ta funkcja pozwala kontrolować, z kim rozmawiamy przez wideodomofon. Poprzednie wersje tego urządzenia umożliwiały jednokierunkową wymianę zdań, czyli jedna osoba mogła mówić, a druga musiała czekać na swoją kolej. Natomiast kolejne wyposażono w system dwukierunkowy, który pozwalał na jednoczesne porozumiewanie się zainteresowanych. Wraz z postępem technologicznym i zapotrzebowaniem, które generują konsumenci, producenci prześcigają się w dostarczaniu coraz to nowszych rozwiązań i funkcji, w które wyposaża się wideodomofony warszawa.

Jak działa wideodomofon?

Budowa wideodomofonu jest podobna do tradycyjnych domofonów, ale dodatkowo można w nich znaleźć kamerę, która pozwala na jednokierunkowe przesyłanie danych. Dzięki temu to, co kamera zarejestrowała na zewnątrz, pojawia się na wyświetlaczu tablicy wewnętrznej. Te elementy, które znajdują się na zewnątrz, powinny być trwałe i odporne na zniszczenia, ale przede wszystkim na warunki atmosferyczne. Zamontowana w tym panelu kamera, głośnik i mikrofon muszą być odpowiednio chronione, tylko wtedy będą mogły działać bezawaryjnie. Obecnie produkowane urządzenia gwarantują uruchomienie się wyświetlacza w momencie zarejestrowania ruchu na zewnątrz lub wciśnięcia przycisku wywołującego. Niektóre wideodomofony warszawa, mają wbudowaną pamięć, która służy do zapisywania zdjęć z uchwyconego obrazu lub krótkich materiałów video. W przypadku większych budynków instaluje się więcej niż jeden panel wewnętrzny. Często jeden na piętro. Dzięki temu domownicy mogą porozumiewać się przez wideodomofon, zamiast krzyczeć do siebie z różnych części domu.

Jakie jeszcze funkcje może mieć wideodomofon?

Zarządzanie miejscami parkingowymi nie jest łatwym zadaniem. Sytuacja staje się bardziej skomplikowana, jeśli mowa o dużych miastach z wysokim zagęszczeniem samochodów. Dlatego systemy parkingowe warszawa, korzystają z wideodomofonów w celu zwiększenia kontroli i dostępu na różnego typu placach parkingowych. Poza tym instalowanie tych urządzeń w nowym budownictwie pozwala na wcielenie ich do systemu zarządzania budynkiem, czyli tak zwanego inteligentnego domu. Domofony warszawa są jego integralną częścią i w rozbudowanej wersji z kamerą mogą umożliwiać korzystanie z wielu przydatnych funkcji:

 • kamera noktowizyjna - nowoczesne kamery mają możliwość rejestrowania obrazu nawet w nocy, te wyposażone w podczerwień oferują wysokiej jakości video.

 • rejestrator obrazu - dzięki wbudowanej kamerze możemy oglądać to, co dzieje się na zewnątrz i zapisywać różne momenty.

 • kamera z czujnikiem ruchu - czujnik ruchu pozwala na wybiórcze spoglądanie na przestrzeń w pobliżu kamery, nawet jeśli nikt nie naciśnie przycisku wywołującego.

 • kamera z regulowanym kątem widzenia - dzięki możliwości regulacji kąta widzenia, możemy zmieniać widziany przez nas obraz. Dodatkowo do niektórych urządzeń można podłączyć drugą kamerę, która również będzie rejestrowała obraz, ale z innego położenia, zwiększając tym samym kontrolowany obszar.

 • czytnik linii papilarnych - osoby, których linie papilarne zostaną zapamiętane w pamięci wideodomofonu, będą mogły wejść na posesję bez oczekiwania na otwarcie bramki.

 • czytnik kart - wejście na posesję możliwe będzie po przyłożeniu do tablicy zewnętrznej specjalnej karty.

 • rozpoznanie twarzy - ta funkcja umożliwia otwarcie bramki, jeśli czytnik twarzy rozpozna ją jako wcześniej dodaną do zaufanych.

 • “nie przeszkadzaj” - chwilowa dezaktywacja wideodomofonu, użytkownik wybiera, kiedy i na jak długo wyłączyć wideodomofon.

 • możliwość połączeniem się z komputerem, smartfonem czy tabletem - dzięki temu możemy sterować systemem zarządzania domem zdalnie, z każdego miejsca na ziemi.

 • sterowanie bramą - otwieranie lub zamykanie bramy poprzez przyciskanie odpowiednich guzików.

 • sterowanie roletami - otwarcie lub zamknięcie rolet staje się możliwe dzięki przyciśnięciu odpowiedniej kombinacji klawiszy.

Posted on 2020-02-27 160

Brak produktów

To be determined Dostawa
0,00 zł Suma

Realizuj zamówienie