Jak działa wideodomofon?

Jak działa wideodomofon?

Początkowo umożliwiały wymianę zdań na przemian, ale wraz z rozwojem technologiczny zaczęto produkować domofony, które umożliwiały rejestrowanie i nagłaśnianie słów wypowiedzianych przez dwie strony jednocześnie. Idąc krok dalej, producenci dodali nową funkcję do domofonów i wyposażyli je w rejestrator obrazu i ekran go wyświetlający. Kamera znajduje się na zewnątrz, aby przekazać osobie wewnątrz nie tylko głos, ale także obraz człowieka, z którym rozmawia. Domofony warszawa zyskały dzięki temu jeszcze większy rozgłos, co spowodowało, że stały się podstawą nowego budownictwa.

Budowa i działanie wideodomofonu

Wideodomofon nazywany również wideomofonem jest zbudowany tak, jak jego nadal popularny poprzednik, czyli tradycyjny domofon. Różnica między nimi jest taka, że urządzenie do instalacji na zewnątrz wyposażono w kamerę. Dzięki temu wideodomofony warszawa mają możliwość jednokierunkowego przekazu rejestrowanego obrazu na żywo. A jeśli dodatkowo jego podzespoły wyposażono w pamięć, stają się swego rodzaju nośnikami pamięci, w której zapisują pliki .jpg w postaci zdjęć osób dzwoniących domofonem lub krótkich materiałów video. Ponadto wiele wideodomofonów wyposażono w czujniki ruchu, więc jeśli ktoś znajdzie się w pobliżu, kamera zacznie rejestrować obraz i wyświetlać go na monitorze panelu znajdującego się wewnątrz budynku. Dzięki temu mamy świadomość, że dana osoba znajduje się przy wideomofonie, nawet jeśli nie wcisnęła dzwonka.

Różne zast wideodomofonu

Wideodomofony poza umieszczeniem ich w budownictwie mieszkalnym i komercyjnym, mogą być częścią wielu większych systemów np. ochrony czy zarządzania miejscami postojowymi. Systemy parkingowe warszawa do poprawnego funkcjonowania wykorzystują wideodomofony, ale i innego rodzaju akcesoria do automatyki warszawa. Kluczowe w kontrolowaniu bram są siłowniki do bram skrzydłowych czy np. garażowych. Do tego warto też dodać np. piloty sterujące otwieranie skrzydeł bramy. Poza tymi akcesoriami istotne są również różnego rodzaju słupki odgradzające i szlabany.

Funkcje i działanie wideodomofonu względem technologii użytej do jego produkcji

W zależności od technologii użytej do produkcji wideomofonu, urządzenia te dzieli się na:

  • wideodomofon analogowy - to najstarszy typ wideodomofonów, charakteryzuje go sposób okablowania, który wymaga osobnego przewodu dla każdego elementu tworzącego system domofonowy.

  • wideodomofon cyfrowy - jest nowszą wersją niż analogowa, o mniej skomplikowanej strukturze, nie wymaga aż tylu kabli, opiera się na cyfrowej centrali, która przekazuje sygnał do słuchawki, czyli wewnętrznej części wideodomofonu. Urządzenia cyfrowe pozwalają nie tylko na ograniczenie ilości przewodów, ale także zwiększenie funkcjonalności urządzenia poprzez możliwość podłączenia go do systemu alarmowego lub coraz popularniejszego systemu domu inteligentnego.

  • wideodomofon przewodowy - zewnętrzna i wewnętrzna cześć wideodomofonu może być połączona kablem. Wystarczą dwa przewody elektryczne, aby urządzenie mogło działać poprawnie. Takie rozwiązanie jest stosowane zanim staną ściany domu i będzie on wykończony, gotowy do zamieszkania lub w sytuacji gdy zamierzamy wykonać drobne prace remontowe i nie przeszkadza nam kucie ścian i drążenie tuneli na przewody elektryczne. Należy pamiętać, że aby je poprowadzić, musimy mieć do tego odpowiednie warunki, a przewód nie może znajdować się w miejscach niezabezpieczonych lub łatwo dostępnych. 

  • wideodomofon bezprzewodowy - dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie chcą zmieniać nic w budowie domu i chcą uniknąć kucia ścian oraz drążenia tuneli. Przy systemach bezprzewodowych należy pamiętać, że sygnał wideodomofonu może zostać zakłócony zarówno przypadkowo, jak i umyślnie. Inna ważną kwestią jest to, że o ile bezprzewodowa instalacja tablicy wideodomofonu na zewnątrz jest możliwa, o tyle napęd bramy wjazdowej i elektryczny zamek w furtce będą wymagały prądu. 

Posted on 2020-02-27 314

Brak produktów

To be determined Dostawa
0,00 zł Suma

Realizuj zamówienie